مهناز فتاحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه  با بیان اینکه استفاده زیاد کودکان و نوجوانان از تبلت و تلفن همراه می‌تواند آسیب های جسمی و روحی را متوجه سلامت آنها کند، گفت: خانواده‌ها باید برنامه‌ریزی داشته و بچه‌ها را در استفاده از تلفن‌همراه به حال خود رها نکنند.

فتاحی با بیان اینکه استفاده کودکان و نوجوانان از تلفن همراه باید محدود و زیر نظر بزرگترها باشد تا آنها به سمت هر محتوایی کشیده نشوند، اضافه کرد: اگرچه فضای مجازی می تواند در صورت استفاده مفید دستاوردهای زیادی برای فرد به همراه داشته باشد، اما به همان میزان سودی که می تواند داشته باشد در صورت استفاده نادرست ممکن است فرد و به ویژه کودکان و نوجوانان را در معرض آسیب هایی قرار دهد.

فتاحی با توصیه خانواده‌ها برای گرایش به قصه گویی به عنوان یک ابزار پرجاذبه تربیتی، اضافه کرد: خانواده ها می‌توانند کودکان و نوجوانان را جذب قصه کرده و ضمن استفاده از کارکردهای تربیتی قصه، فرزندشان را از گوشی تلفن همراه هم دور کنند.

وی همچنین با اشاره به جاذبه بالای بازی های حرکتی در مقایسه با بازی‌های مجازی، گفت: وقتی کودک یا نوجوانی لذت بازی کردن در دنیای واقعی را بچشد، خیلی اقبالی به بازی در فضای مجازی نخواهد داشت. گاهی یک توپ می تواند کودک را از تلفن همراه و همه جاذبه‌هایش دور کند.

فتاحی اضافه کرد: بازی‌های جذاب دیگری مثل بازی‌های عروسکی را نیز فقط با دو عروسک ساده می توان انجام داد که مناسب خانه‌های آپارتمانی امروز هم هست.

نکات جالبی که کمک می‌کند تا "هدف زندگی" خود را دریابید!

چتر حمایت و توجه روی سر سالمندان

با آدم‌های منفی، چگونه رفتار کنیم؟

استفاده ,فتاحی ,نوجوانان ,تلفن ,کودکان ,بازی ,کودکان و ,و نوجوانان ,تلفن همراه ,می تواند ,را از

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

:) خودِ خودِ من حمیدرضا رجبی ویلاسل فروش ویلا "بازی دنیای من است با دنیای من بازی نکنید" دانلود رایگان جزوه و خلاصه کتاب دبیرستان کشاورز جود ENG POOL GROUP lalekhani155 اسکرچ